Doğru Beşik Seçimi

Büyük bir heyecan sonunda bebeğiniz 9 ayın sonunda dünyaya merhaba dedi. Eee çocuk geldi şimdi ne olacak? Elbette bebek beşikleri konusunu bebek doğmadan düşünmeli ve alınmalıdır. Doğru beşik seçimi içinde detaylı bir araştırma yapmanızda fayda vardır.

Bebeklerinizin daha sağlıklı ve rahat bir uyku geçirmesi için beşikte uyuması önemlidir. Bebeklerinizi kucağınızda uyutmak yerine daha sağlıklı bir şekilde beşikte uyumalıdır.

Beşik Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Beşik alırken ebeveynlerin dikkat etmesi gereken birkaç husus bulunmaktadır. Bunlar ise güvenlik, konforu ve fiyatıdır. Özellikle ucuz beşik alacağız diye bebeğinizin sağlığıyla oynamayın. Hem beşik güvenli ve konforlu olması sizlere de büyük fayda sağlayacaktır. Bebeğiniz sorunsuz bir şekilde uyuyabilecektir.

Bebek sağlığı bakımından beşik alırken hangi malzemelerin kullanıldığını soruşturmanız gerekir. Kesinlikle beşik seçiminde ahşap malzemeleri tercih etmelisiniz.

Özellikle bebek beşikleri olabildiğince sade olmalıdır. Beşikte gereksiz süs ya da oyuncak olmamasına dikkat etmelisiniz. Bu tür oyuncaklar riskleri de beraberinde getirmelidir.

Son olarak da beşikler için yatak seçimi önemlidir. Çünkü bebeğinizin rahatı için orta sertlikte bir yatak tercih ediniz. Kesinlikle yumuşak yerde yatsın diye düşünüp yumuşak bir yatak almayın. Bebeğiniz yatağın içine gömülür ve sıkıntılar doğurabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir