Montessori beşik

BEBECCO MONTESSORİ TASARIMLARI

Tamamen özgün tasarlanmış mobilyalar arasında yine tamamen çocuğunuza özel bir dünya yaratmayı istemek her ebeveynin hayalidir. Ebeveynlerin önemsediği bir diğer nokta ise çocuğun kendine ait bir dünya olarak rahat ve özgürce hareket edebileceği bir alanda yaşadığını benimsemesidir. Montessori yataklar tam da bu noktada karşınıza çıkan eşsiz bir avantaj olabilmektedir. Tasarımı itibariyle hem bebeğinizin hem de çocuklarınızın rahatlıkla uzun yıllar kullanabileceği hayal gücünü geliştirebileceği hem geniş hem de konforlu bir yatak olarak karşınıza çıkmaktadır. Montesorri kelime anlamı itibari ile kendi işini yapabilen tamamen doğal bir ortamda büyümek ve buna uygun olarak büyütülebilmek demektir. Montessori yataklar hem oyun alanı yaratılabilecek hem de uyurken ferah bir ortam da yardımsız çıkıp inebilecekleri bir yatak ile çocuğa alan yaratmak anlamını taşımaktadır.

Bebek Odası Nasıl Temizlenir?

Bebek odası veya beşik tercih edilirken en çok dikkat edilmesi gerekenlerden biri de kullanılan malzemelerin ve boyaların anti alerjik ve para bensiz olmasıdır. Paraben bebeğe doğrudan etki eden bir maddedir. Boya kokusu ise bebeğinizin solunumunu ve vücudunu kötü şekilde etkileyecektir. Bebeğe ait olan bu alanda metaryellerin ahşap yoğunlukta olması ve tamamen kolay temizlenebilir mikropları kolayca atabilecek şekilde olması önerilmektedir. Bebeklere özel tamamen doğal temizleyicilerle rahatlıkla tüm ahşap malzemeleri temizleyebilirsiniz. Bunun dışında Bebecco bebeğinizin sağlıklı gelişimi için tamamen dokusu ve malzeme içeriği ile kendine özgü kolay temizlenebilir mobilyalar ürettiği için gönül rahatlığı ile ebeveynlerin tercihi de tamamen marka üzerinde sürdürülmektedir.

Bebek Yatağı Nasıl Seçilir?

Bebek yatağı seçilirken bebeğinizin yatağının boyutları oldukça önemlidir. Fakat daha da önemlisi çok sert yada fazla yumuşak yatak alınmasıdır. Sert yataklar bebeğinizin kaslarını yoracağı için uykuya geçiş sürelerini de uzatacaktır. Yarı ortopedik yataklar bebekler için en ideal seçim olacaktır. Nevresim seçimleri de oldukça büyük önem taşıyacaktır Bu yüzden mevsime uygun örtüler seçmek çok daha akıllıca bir seçim olacaktır. Bebekler uyurken fazla hareket edebilir. Çarşafları katlandığında toplandığında uykuları bölüneceğinden lastikli çarşaflar kullanmalısınız. Beşik seçiminizi yaparken kenarlıklarının bağlanabileceği ve bebeğinizin kafasını veya vücudunu çarpmayacağı şekilde tercihlerde bulunmanız da daha güvenli bir uyku alanı yaratmanızı sağlamış olacaktır.

Bebek Odası Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Öncelikle bebeğinizin rahatlıkla hareket edeceği ve kendine zarar vermeyeceği bir alan oluşturulmalıdır. Bebek odası mobilyaları haricinde duvara monte edilen ve bebeğinize ait fotoğrafların sergileneceği raflar şık ve dekoratif bir görüntü elde etmenizi sağlayabilir. Bunun dışında bebeğinizin aynı zaman da oyunlarını oynayabileceği şık ve tozu içerisinde barındırmayan kolay temizlenebilen halılar tercih etmeniz de bebek odası mobilyalarınızı çok daha şık gösterecek ve kullanım alanında genişletecektir. Bebecco bebek odası mobilyaları ile hem zevkinize uygun tercihlerini kombinleyebilir hem de dekorasyonu ile bebeğinizin gönlünde taht kurabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir